Zdatný pomocník pro děti v nouzových situacích a v ohrožení života se jmenuje Agent v kapse


Děti se zábavnou formou výuky z programu dozví, co si počít v různých obtížných situacích, např. při bloudění v lese, v ohrožení života při přívalovém lijáku, jak se zachovat při bouřce, jak si počínat při kontaktu s toulavým psem apod.
Aplikace Agent v kapse je ucelený průvodce pro děti, kterým provází hlas televizního moderátora Václava Jílka, a do základního vybavení programu lze zahrnout tyto funkce:
gotická dívka

  • Ukládání kontaktů na všechny své blízké, tedy především členy rodiny
  • Přehlednou databázi nebezpečných situací a jejich řešení
  • Možnost přivolat pomoc a využít zastrašovacích pazvuků a zvuků alarmů
  • Simulovat telefonní hovor, případně předstírat hovor s otcem
  • Využití mobilního telefonu jako kapesní svítilny, případně pomocí blikání světla vysílat signál S.O.S.

skupinka dětí

Instalace programu je snadná, jde však o větší balík dat

Zabírá přibližně 70 MB, který v sobě zahrnuje výukové a praktické multimediální soubory (zvuk a videosekvence). Pak je třeba provést registraci a vyplnit adresu a kontaktní údaje na rodiče a nejbližší příbuzné dítěte.
Pak již následuje popis jednotlivých událostí, které se mohou dětem přihodit buď venku v přírodě nebo ve městě, případně doma, či ve škole. Poslední kategorií potíží jsou osobní problémy, které dětem ztrpčují život. Děti se o nich dozví buď ve formě psaného textu, nebo si je mohou poslechnout, a na závěr se pro každou neobvyklou situaci objeví vhodné řešení.
dětské štěstí
Děti jsou zpravidla vedeny k tomu volat na tísňové telefonní linky, anebo svým rodičům, pěstounům, či známým, a příkladů špatného chování nebo nebezpečných situací je mnoho, např. nevhodný či neobvyklý přístup učitele k žákům, nepříjemné prostředí ve škole nebo někde v ulicích města, podezřelé vystupování různých lidí a skupin osob, příznaky týrání zvířat, šikany, vydírání atd.
Přídavnou funkcí je blikající baterka, simulovaný telefonát s rodiči a ve funkci „Alarm“ jsou k dispozici buď křik vyděšené osoby, houkající policejní siréna a štěkot rozzuřených psů.