Suplementy jsou důležité


Suplementy jsou při cvičení důležité. Pro mnoho sportovců jsou doslova nepostradatelné. Jaké suplementy ale známe? A co to vůbec jsou? Suplementy nazýváme látky, které sportovcům pováhají udržet jejich tělo zdravé a připravené na výdej spousty energie. Mohou to být suplementy přispívající k spalování tuků, růstu svalů, nebo třeba nějaké úplně jiné. Mezi sportovci, a především muži, jsou ale nejoblíbenější suplementy pro růst svalů.

cvičení

Možná vás hned napadne, že se jedná o steroidy. To jsou nelegální látky, které nám sice pomohou s růstem svalů, ale jinak jsou pro naše tělo vysoce toxické. K jejich vedlejším účinkům patří například ztráta libida, ztráta erekce, zvýšený růst ochlupení, změny nálad, bolesti hlavy a podobně. To jsou vedlejší účinky, kterým se chceme určitě vyhnout. Proto bychom měli raději volit takové volby stimulantů, které jsou legální, a nebudou nám přinášet žádné vedlejší účinky. Mezi ty patří například ibutamoren https://us-supplements.to/produkt/ibutamoren-mk-677/. Existují ale i látky, které se nacházejí přímo v nejrůznějších potravinách a pomáhají nám vydatně při růstu svalů.

protein

Jedná se například o proteiny, neboli bílkoviny. Bílkoviny jsou jednou ze základních složek potravin. Mají velký sytící efekt, proto se hodně doporučují jíst i během hubnutí. Mimo to, bílkoviny jsou skvělým palivem pro naše svaly, jelikož je zásobují a napomáhají růstu svalů. K tomu, abyste měli vypracované a krásné svaly, je třeba i nějaký ten pohyb. A na ten potřebujete co nejvíce energie. Proto se ve fitness světě užívají často přípravky, které vám dodají potřebnou energii. Pokud nechcete takové prostředky užívat, bohatě si vystačíte s potravinami, které obsahují kofein. Kofein je povzbuzující látka, která vám dodá velké množství energie. Najdete ho například v kávě, zeleném čaji, černém čaji a mnoho dalších potravinách.