Zařiďte si doma optimální teplotu při jakémkoli venkovním počasí

Ať už se jedná o přílišná horka, nebo naopak v zimních měsících chladné počasí , je dobré se na to připravit. S výběrem kvalitních klimatizací není velký problém. Existuje velká řada specializovaných prodejen s proškoleným personálem, který vám ochotně poradí. Klimatizační zařízení pracují na třech základních principech – komprese (stlačování), kondenzace (zkapalnění) a vypařování. A jak vybrat tu správnou klimatizaci? Bodů pro správný výběr je hodně, popíšeme si ale ty nejdůležitější.
klimatizační jednotky

1.Výkon

Odráží se na velikosti prostoru, kde chcete zařízení umístit. Pokud volíme větší prostory, tak bude potřebný i dostatečně velký výkon klimatizace. Místnost, kde se nachází i jiné spotřebiče, jako je například televize, nebo lednice, je potřebné výkon navýšit. Jedná se i o prostory, kde je v létě velká koncentrace slunečního záření, nebo přímo podkrovní prostory. Zkrátka kde je velký příjem, tam musí být velký výdej. Nejlepším řešením je se odborně poradit.

2. Spotřeba energie a provoz

Obecně platí, že pokud se rozhodneme pořídit si klimatizaci za méně peněz, obvykle zvolíme tu, která bude mít zároveň i vyšší spotřebu. I zde platí „čím dražší, tím lepší“. Klimatizace fungují na principu tepelného čerpadla, umožňující i topit. Záleží na každém, kde si budete chtít klimatizaci umístit a jak často bude během dne využívaná. Jestliže se rozhodnete pro variantu obývacího pokoje a budete ji využívat během letní sezóny po dobu 10 hodin denně, tak se vám investice do úspornějšího zařízení určitě vyplatí více. Ochlazování vzduchu probíhá za pomoci chemické reakce v klimatizačním okruhu. Důležitá je funkce kompresoru, která je nejvytíženější v letních měsících, při zvýšeném využití, a tudíž má i nejvyšší spotřebu.
klimatizace na zemi

3. Složení

Skládá se ze dvou jednotek – vnitřní a vnější. Vnitřní jednotka se nachází přímo v interiéru a vnější jednotka včetně kompresoru mimo zařízení. Obě jednotky jsou navzájem propojeny pomocí rozvodů, a napájecích či komunikačních kabelů. Multisplitová jednotka nám umožňuje klimatizovat více místností najednou.