Teď jsou v trendech brýle!


Dnešní doba se řídí pomocí takzvaných trendů. Ať už to jsou trendy v kosmetice nebo oblečení, vždy bude něco “in”, jak se říká, a něco “out”. Věděli jste ale, že nedávným trendem je nošení brýlí? Samozřejmě, někdo brýle potřebuje a nosí je dennodenně, ale existují i brýle nedioptrické, které dokáží doladit váš outfit. Společnost Lux brýle má vlastní blog, kde se do této problematiky zabírá do hloubky a hovoří i o kráse Luxbryle. Brýle, ať už klasické nebo extravagantní se v současné době považují za velmi trendy módní doplněk. Brýlemi můžete zvýraznit vaše rysy nebo třeba podtrhnou vaši osobnost. Ovšem dávejte si pozor, nedioptrické brýle mají vsazená plastická skla již z výroby a nejsou vhodná pro denní nošení či dlouhodobé nošení, mohli byste si poškodit zrak. Blog Lux brýle radí pořídit si nedioptrické brýle s antireflexními skly. Další článek na blogu je o barevné typologii – zaměřuje se na to, jakou barvu brýlí vybrat.

brýle jako součást trendu

Při výběru byste se měli především zaměřit na svůj šatník – jakou barvu máte oblíbenou, jakou barvu nosíte často apod. Ve druhé řadě byste se měli zamyslet, jaký typ jste. Máme čtyři typy – jarní, letní, podzimní, zimní. A jak poznat, jaký typ jste právě vy? Jarní typ má světlou pleť, podtón pleti je narůžovělý až broskvový. Oči jsou zbarvené do světle modré, oříškové, šedozelené nebo i sytě modré, vlasy jarního typu jsou barvy zlatavé blond, plavé, medové až středně hnědé. Pokud jste podle popisu jarní typ, obroučky brýlí byste měli mít střední tmavosti se žlutým tónem. Budou se k vám hodit brýle korálové, zlaté, béžové nebo světle zelené. Letní typ – má jemný odstín pokožky, pleť je porcelánová s nádechem růžové, oči jsou většinou šedé, světle modré, oříškové nebo světle zelené. Vlasy jsou většinou zrzavé nebo blonďaté. K letnímu typu se nejvíce hodí brýle s obroučkami laděné do barev šedé, sytě fialové, smaragdové nebo vínové.

různé tvary a barvy brýlí

Podzimní typ – pokožka je světlá, může mít narůžovělý až broskvový podtón, vlasy jsou většinou medové barvy se zlatými odstíny, dále se k podzimnímu typu řadí odstíny červené, hnědé a rezavé. K podzimnímu typu se nejvíce hodí oranžová barva. Pokud nejste příznivci oranžové barvy, nebojte se sáhnout po barvách béžové, žluté a některé odstíny olivové zelené. Zimní typ – pleť má růžový až olivový podtón, vlasy jsou hnědé až černé barvy. Oči jsou většinou černohnědé, šedozelené nebo zelené. Právě k tomuto typu se budou hodit neonové barvy obrouček nebo černé. Dále na blogu můžete narazit na článek, který vám poradí, jak se líčit, když máte dioptrické brýle, tedy když brýle jsou vaší každodenní součástí. Anebo vás zajímá, jaké dioptrické brýle si máte vybrat podle tvaru vašeho obličeje? Toto a mnohem víc najdete na blogu Lux brýle.