Přírodní kamenná dlažba nemá nic společného se syntetickými materiály

Žádné alergie

Některé podlahové krytiny mohou být zdrojem alergických reakcí nebo mohou vylučovat těkavé toxické látky, jako je např. formaldehyd. I když se dbá při výrobě na nařízení a předpisy, stále je tu pravděpodobnost, že nějaká krytina nebude tak zcela „zdravotně nezávadná“. U přírodní kamenné dlažby Stoneexpert.cz to řešit nemusíte, přírodní kámen je pořád jen přírodní kámen, materiál naprosto zdravotně nezávadný i pro malé děti. Mohou si na kamenné dlažbě hrát i batolata a nebude vadit astmatikům a dalším lidem citlivým na různé alergeny.

kamenné dlaždice

Čistota

Kamennou dlažbu udržíte v čistotě velmi snadno vodou a vhodnými přípravky. Není to koberec, kde se mohou množit bakterie, a který vyžaduje čas od času vyčistit strojem. Dlažbu si vyčistíte sami, a to doslova za pár korun.

Teplo od nohou

Každý kámen studí, pokud jej ponecháte v chladném prostředí, to dá rozum, ale je to zároveň dobrý tepelný absorbent. Proto se hodí k podlahovému vytápění, jeho nízký tepelný odpor zajistí rozšíření tepla po celé místnosti, a to hlavně od nohou. Když se doma topí radiátory, teplý vzduch od nich stoupá přímo ke stropu a podlaha bývá chladnější, zatímco topení v podlaze podpořené kamenným obkladem dodává danému prostředí jiný ráz – komfortnější.

kamenná dlažba

Ionizace

Kladné ionty v uzavřené místnosti působí na náš organismus zcela opačně, tedy negativně – záporně. Urychlují stárnutí a buněčný rozpad a mohou být jedním ze zdrojů civilizačních chorob. Vyskytují se například v kancelářích s převahou syntetických materiálů, u kopírek a laserových tiskáren, v blízkosti silnic s hustým provozem, v některých nákupních centrech atd.

Naopak zdraví prospěšné záporné ionty nalezneme v přírodě, např. u vodopádů, u řek, rybníků, jezer a přehrad, v lesích, na horách, na louce atd. V domácnosti je podporují pokojové rostliny, akvária a také přírodní materiály na podlaze, v nábytku a v bytových doplňcích. Máte-li možnost pořídit si nábytek z dřevěného masivu, kamennou dlažbu na podlahu a vše doplnit květinami, je to dobrá volba.