Provence lustry


Provence lustry

Pokud jste také objevili kouzlo provence stylu, který je oblíbený napříč všemi kontinenty, pak určitě i Vy chcete mít alespoň jeden kousek nábytku v tomto stylu i ve svém domově. A pokud jste si tento styl velmi zamilovali, pak si možná budete chtít zařídit i celý svůj dům či byt v tomto jedinečném stylu a budete hledat nábytek tak, aby Vám vše ladilo a měli jste to dokonalé podle svých představ. Je třeba zdůraznit, že nejde jen o levanduli, kterou si mnozí při zmínce o Provence vybaví. Jde o mnohem více než je jen vůně levandule na polích. Říká se o něm, že jde o nejromantičtější styl.

levandule

A jaké že jsou tedy znaky tohoto stylu v interiéru?

Charakteristiky pro provence styl jsou přírodní materiály. Dřevěný nábytek, přírodní tkaniny a v místnostech i dřevěné trámy. Výrazné jsou také květinové motivy, kytice, louky, byliny. Barvy jsou hlavně v přírodních odstínech. Pro provence styl jsou typické teplé pastelové barvy jako je například fialová, bílá či béžová. Nábytek bývá v tomto stylu jednoduchý a hlavně elegantní.

provence styl

Co se týče osvětlení, tak to by v provence stylu mělo být teplé. Má vzbuzovat pocit pohodlí. Autentické budou určitě lustry, které mají žárovky v podobě svíček. Takové lze sehnat na našem webu. Lustry samozřejmě nemusí sloužit jen k funkčním účelům, ale slouží i k dekorativnímu účelu.

Lustry provence stylu rozhodně nejsou nenápadnými, ale výraznými prvky v místnosti. Lze je využít nejen v domácností laděných do provence stylu, ale zapadnou i do klasických a přírodně laděných stylů. Svým světlem mohou pomoci navodit pocit tepla, pohody a klidu. Při pohledu na ně a v záři jejich teplého světla pocítíte tu pravou pohodu domova.

Lustry dokážou doladit celý prostor v místnosti, a proto jsou velmi důležitým kusem nábytku při sladění místnosti do provence stylu.