Máme i kompresory

Údělem lidí je jak známo práce. Ta měla polidštit opice, ta měla udělat lidi lidmi a má je dnes stejně jako kdysi i šlechtit. Ovšem je skutečností, že se člověk nejednou nepředře, ani lenost mu není cizí. A tak jsou práce, do kterých se lidé moc nehrnou, a také ty, jež by člověk bez ničeho ani vykonávat nedokázal. A proto lidé ochotně zapojí kdekoho a také kdeco, jenom aby si počínání zvané práce zjednodušili, zefektivnili, zrychlili, zlevnili… Prostě se lidé věnují tomu, čemu se říkává vědeckotechnický pokrok.

Je naprosto běžné, že si lidé vynalezli nejrůznější stroje, které jim usnadňují práci doma i dejme tomu v průmyslu či stavebnictví. A že už je neničí jako v počátcích průmyslové revoluce, kdy lidé nejednou považovali takové stroje za příčinu své nezaměstnanosti a bídy. A máme tu tak třeba i nesčetné stroje, jejichž nedílnou součástí jsou i pístové kompresory.

ležící kompresor

Takové pístové, ale třeba i elektrické šroubové kompresory, dokážou lidem ušetřit nemálo práce, a to bez ohledu na to, zda se používají samostatně nebo jako součást nějakých strojů a zařízení typu agregát, nádoba, sušička a podobně. Nalézt je lze u takových strojů, jako jsou nářadí, sbíjecí kladiva, stříkací pistole, pískovačky, průvlaky, vrtné soupravy a tak dále, prostě všude tam, kde je nezbytně zapotřebí stlačený vzduch. Tedy hlavně v průmyslu, ale klidně i v našich domácnostech.

mechanika kompresoru

Přednostmi pístových elektrických kompresorů, tedy typů, jež jsou u nás nejpoužívanější a také cenově nejdostupnější, je to, že jsou tyto efektivní, účinné a současně i hospodárné. I s nízkou spotřebou elektřiny tu lze získat dostatek stlačeného vzduchu, který je využíván jak u průmyslových strojů, tak třeba i při kutilství. A výhodou těchto je ve srovnání s kompresory šroubovými to, že jim nevadí ani časté vypínání a zapínání, které modelům šroubovým právě neprospívá.

A takové kompresory se prostě často hodí. A může si je pořídit každý.