Jak to zabalit?

Chceme-li někomu poslat balík, máme hned povícero možností, jak to zařídit. Máme tu kromě pošty i různé kurýrní služby, máme tu spoustu různých obalových materiálů, máme prostě z čeho vybírat. Ovšem ať už se rozhodneme jakkoliv, jedno by mělo vždycky platit. A to skutečnost, že by měl být takový balík dokonale zabalený.

Proč? Zapojíte-li svoji logiku, určitě na to přijdete. Přece proto, aby se to zasílané, obsah onoho balíku, cestou nepoškodilo, nezničilo či nepoztrácelo. Nikoho by přece nepotěšilo, kdyby místo kvalitní zásilky dostal něco, co by se dalo jedině reklamovat nebo vyhodit, a nikdo by nestál ani o to, aby mu toho přišla jenom část.

prázdné krabice

A tak se takové zásilky balí. Vkládají se třeba do kartonových krabic, jež se k tomuto účelu používají už odedávna. Ale jakkoliv jsou tyto krabice z pohledu obalu důležité, ani ony samy o sobě ještě dokonalou službu negarantují. Aby balík dorazil v pořádku, je v něm obvykle nezbytné vyplnit i prostor, který tu kolem toho posílaného zůstává prázdný.

Kdyby nebyla krabice se zásilkou dostatečně kvalitně vyplněná, hrozilo by, že se věci uvnitř budou během přepravy samovolně pohybovat a poničí se. A tak je třeba i nějaký ten vycpávkový materiál.

odvoz krabic

Dříve k tomuto účelu sloužilo to, co člověk právě měl po ruce. Dejme tomu zmuchlané staré noviny nebo něco takového. A dnes? Dnes se k tomuto účelu používá daleko kvalitnější výplňový materiál do krabic balteto.cz.

Tento materiál má hned několik předností. Vzhledem k tomu, že je tvořen kartonovou vlnou vytvářenou pomocí speciálního stroje, se jedná v první řadě o materiál lehce recyklovatelný, a tedy i šetrný k matičce přírodě. A vzhledem k použitému materiálu je tento současně i lehký, i levný, takže se nezaplatí moc za jeho pořízení a rovněž tento nečiní zásilku zbytečně těžkou a tedy dražší, co se poštovních poplatků týká.

A to činí tento materiál dokonalým.