Dokonale čistá voda bez starostí

Jistě každý z majitelů koupacího zařízení dobře ví, co si má představit pod pojmem bazénová chemie. Jde o souhrn všech přípravků potřebných pro ošetření vody ve Vašem koupacím zařízení. Ovšem ne každý ví, že už se nemusí spoléhat pouze na běžnou chlorovou chemii, ale že v dnešní době už má na vybranou z více možností. Jak jistě dobře víte, chlor se používá po dlouhá desetiletí k dezinfekci vody a tím pádem jde o lety prověřený prostředek k udržení čisté vody v bazénu, ale ne každý snáší jeho chemický zápach a další vlastnosti, kterými ovlivňuje vlastnosti vody. Ale jen proto, že nesnesete chlor není nutné se vyhýbat koupání. Na výběr máte hned z několika dalších možností.

křesla u bazénu

První možností je bazénová sůl. Pokud je Vaše koupání vybaveno salinizační jednotkou, můžete vodu ošetřovat za pomocí soli. Ovšem nesmíte zapomínat, že tím pádem bude voda slaná a navíc, že musíte neustále dodávat do vody dostatek přípravku pro snížení PH vody, protože solný roztok PH vody samovolně zvyšuje. Další možností je kyslíková chemie. Ano, jde o přípravky založené na bázi kyslíku, které dokonale zbavují vodu mikrobů a bakterií tak jako chlor, ale bez zápachu a jsou příjemnější k pokožce plavců. No a v poslední řadě jsou zde bromové přípravky, které také můžete využít k ošetření bazénové vody, ale jsou vhodné hlavně do vířivek, protože jsou skvělé pro ošetření teplejší vody.

hračky v bazénu

Ale ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh přípravků pro údržbu vody ve Vašem bazénu, vězte, že nejdůležitější je pravidelnost. Pokud nebudete pravidelně alespoň jednou týdně kontrolovat vodu za pomocí testeru a dodávat všechny potřebné přípravky pro údržbu vody, může se stát, že nastanou komplikace, díky kterým nebude voda v bazénu ke koupání. Proto nezapomínejte na pravidelnou údržbu vody a uvidíte, že si budete moci užívat koupání po celou koupací sezónu bez starostí.