Zájem o fotovoltaické panely neustále roste

Mezi lidmi dnes stoupá zájem o soběstačnost a maximální nezávislost na různých systémech. Mnozí z nás se snaží spolehnout na své vlastní síly a rezervy a nebýt závislí na státním sektoru a některých společnostech, které rádoby určují trendy a tím pádem si také diktují ceny svých produktů. Vzpomeňme kupříkladu pěstování zemědělských plodin nebo dodávky tepla a energií.

Nízkoenergetické stavby mají zelenou – do této kategorie patří kromě různých typů nízkoenergetických domů dokonce mobilní dřevostavby, ovšem ať už zvolíte jakýkoli způsob vlastního bydlení, může se stát výhodným právě díky nízkým provozním nákladům. Kromě vlastního zajištění pitné vody z vrtané studny a vytápění dřevem např. v centrálním krbu se pro vás mohou stát zajímavými i solární panely na ohřev vody a fotovoltaické panely 250 W cena.

fotovoltaické panely

Jaké výhody přináší fotovoltaika

Pokryjete vlastní spotřebu elektřiny – za splnění určitých podmínek (dostatek výkonných panelů, sklon a směr střechy) můžete takto pokrýt spotřebu energie s tím, že v době nižšího slunečního výkonu ji čerpáte z vlastní tzv. virtuální baterie u vašeho dodavatele elektřiny. Do virtuální baterie se naopak ukládají přebytky vyrobené energie převážně v letním období, tím pádem jste po celý rok takříkajíc nezávislí a soběstační. Důležité je vědět, že i při zatažené obloze dodává slunce energii, je to přibližně jedna pětina až jedna desetina průměrného výkonu.

solární panely na střeše

Dlouhá životnost – jistě vás jako první věc napadne, zda se investice do této technologie vůbec vyplatí, a kdy začnete konečně čerpat energii ze slunce zdarma, až svou spotřebou pokryjete prvotní náklady. Podstatné je vědět, že jsou současné systémy již mnohem sofistikovanější a cenově dostupnější, navíc na ně lze čerpat státní dotace. Samozřejmě je možné ještě před pořízením provést nezávislou kalkulaci s tím, že průměrná životnost fotovoltaických zařízení je 25 let.