Dětská hřiště v Tyrolsku


Výlety do přírody nemusí být určeny pouze pro dospělé. Naopak je velmi vhodné, pokud nezapomínáme ani na naše děti. Inspirací mohou být https://www.alip.cz/zajimave-a-obohacujici-vylety-pro-deti nebo následujících pár typů, kam vyrazit s dětmi na zajímavé výlety.

 
jezero

AHORNBODEN      Uprostřed přírodního parku KARWENDEL, největšího přírodního parku

Rakouska, se otevřel nový poklad pro děti SPIELCHATZ ENG, který se nachází na známé javorové plošině AHORNBODEN, kde rostou až 600 let staré javory. Zde chtějí sedláci ve spolupráci s turistickým spolkem ukázat dětem, v čem spočívá práce na salaši a s ní spojená práce o krajinu.

údolí

 
NORDKETTE         Lanovkou NORDKETTENBAHN se dostanou místní i návštěvníci během pár minut jízdy k vysokohorskému hřišti. Zde naleznou lezecký park nebo známý downhillový sjezd NORDKETTEN-SINGLETRAIL.

 
ERLEBNISPARK HOG     Jedná se o překrásné jezero na koupání na vrcholku hory. V zimě slouží jezero jako vodní nádrž pro lyžařské středisko, v létě je oblíbeným výletním cílem pro rodiny s dětmi. Zde je možné si vypůjčit šlapadlo, kajak nebo SUP. Pro malé děti je tu oblast s mělkou vodou, větší děti upoutá dráha pro dřevěné koule či obrovská trampolína. Přímo u jezera začíná bobová dráha.

 
ZIRBENPARK      Kdo vyjede lanovkou z údolí PITZTAL na horu HOCHZEIGER, najde na vrcholku jeden z nejstarších lesů v Tyrolsku se zakrslými borovicemi. Na cestě si mohou děti nasbírat piliny pro vlastní polštářek, zúčastnit se naučného kvízu, vyzkoušet svojí zručnost nebo vyšplhat na věž z dřeviny borovice limba. Nejlepší na věži je potom 16 metrů dlouhá skluzavka. Všechny dětské atrakce jsou vyrobeny ze dřeva borovice limba.

lanovka

 
TRIASSIC PARK Na kamenité desce, jediném suchém útesu Evropy, byla nalezena spousta zkamenělin. Je to ideální místo pro park, kde se děti mohou proměnit v paleontology. Malí výzkumníci se mohou dozvědět, jak se určuje například věk zkamenělin a proč se tomuto období pravěku říká trias. Děti hrabou v písku a hledají zkameněliny a mohou se svézt na voru.

Dětská hřiště v Tyrolsku
4.3 (86.67%)3