Vyberte to správné povlečení

V mnoha domácnostech se výběrem ložního povlečení vůbec nezabývají. A přitom je to skoro tak důležitý prvek jako matrace. Pokud vás povlečení kouše nebo se vám nelíbí jeho vzory, budete usínat mnohem hůře, než když vám bude po všech stránkách dokonale vyhovovat.

spací místnost

Bavlna

Nepatříte-li mezi jedince, kteří rádi rozhazují, ale zároveň toužíte po kvalitě, bavlněné povlečení by vás mělo uspokojit. Bavlna patří mezi materiály, které nejenže nekoušou, ale naopak je pokožka vnímá velice pozitivně. I proto se celá řada oblečení vyrábí právě z bavlny. Druhým důvodem, proč si koupit bavlněné povlečení, je jeho schopnost nasát do sebe pot. To je vhodná vlastnost nejen v letních měsících, kdy se často i noční teploty pohybují okolo tropické dvacítky, ale i na zimu. Člověk se totiž potí prakticky neustále. Pořídit si můžete buďto klasické bavlněné povlečení, nebo povlečení třeba v podobě saténu či flanelu.
povlaky na polštářky

Trojrozměrné povlečení

Alternativou ku klasickému povlečení je jeho trojrozměrná variace. Jedná se o běžné povlečení, ovšem opatřené kvalitním 3 D tiskem. Jde o velice módní záležitost, která navíc není přehnaně drahá. Hodí se jak do ložnice, tak i do dětského pokoje. Právě děti totiž jsou z takovéhoto povlečení nadšené. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada různých vzorů, můžete vzít své dítko při kupování s sebou, ať si vybere to, které se mu líbí. Uvidíte, že bude méně odmlouvat, když bude muset do hajan. Jsou dokonce zaznamenány i případy, kdy si děti samy bez vyzvání ustaly. 3 D povlečen tak může mít do jisté míry i výchovný efekt.

Mělo by ladit

Stejně jako u jiného vybavení do bytu, i co se týče oblečení byste neměli pohlížet pouze na kvalitu materiálu, ale také na barvu a vzory. Jedná se totiž nejen o praktický, ale také i o dekorativní ložní doplněk, který by měl ladit s dalšími prvky v místnosti. Dokonalý estetický soulad sice nemá kdovíjak velký vliv na samotný spánek, ale i dobrý pocit se počítá.