Fantastická zvířata a Mlok Scamander


V době studia Harryho Pottera na Bradavické škole čar a kouzel se poprvé setkáváme s učebnicí Fantastická zvířata a kde je najít. Autorem této učebnice byl Mlok Scamander, který celý svůj život zasvětil studiu magických bytostí. A to se stalo předlohou pro nová dobrodružství, která předchází Harry Potterovi i samotnému Voldemortovi. Nové filmy nám přibližují dobu cca 70 let před událostmi, kdy Pán zla ovládal strachem celý kouzelnický svět.
bradavice hrad
První díl z celkem třídílné ságy z kouzelnického světa měl v tuzemských kinech premiéru již na sklonku roku 2016. V letošním roce se v listopadu můžeme těšit na jeho pokračování. V prvním díle se Mloku Scamanderovi nešťastnou náhodou rozutekla jeho kouzelná zvířata po celém New Yorku a byl tak nucen je všechny pochytat. Tou dobou začne v New Yorku řádit i velmi mocný obskurial Credence. Obskurialem se nazývají děti, které potlačují své kouzelnické schopnosti. Credence se na svou stranu snaží dostat Grindelwald. Ano, ten, o kterém jsme slyšeli hlavně v posledních dílech Harryho Pottera.
magické hůlky
O čem bude pokračování Mloka Scamandera?
Další film s názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovi zločiny bude mít premiéru v kinech v polovině listopadu letošního roku. A o čem tento díl bude? Opět se zde setkáme s Mlokem Scamanderem a jeho kouzelným kufříkem a jak název napovídá, bude se dějová linka utvářet hlavně kolem Grindelwalda, kouzelníka, který nám byl představen na konci prvního filmu. Grindelwald byl absolventem kouzelnické školy v Kruvalu a jedním z nejmocnějších černokněžníků kouzelnické historie. Zmocnil se bezové hůlky, která byla povážována za jednu z Relikvií smrti. Sám Grindelwald byl tzv. Relikviemi smrti posedlý a toužil se jich zmocnit.
Co dalšího se o Gellertu Grindelwaldovi dozvíme, na to se můžeme jen těšit. Scénaře se ujala sama J. K. Rowlingová a filmy má pod taktovkou režisér i posledních 4 dílů o Harry Potterovi.