Sledování vozidel prostřednictvím sofistikovaného systému


Zkratka GPS znamená v celém znění Global Positioning Systém, tj. v překladu globální polohový systém. První rozhodnutí o vybudování systému padlo v roce 1973 ve Spojených státech amerických. Civilní použití bylo přístupné od devadesátých let. Plnohodnotné zpřístupnění GPS pro širokou veřejnost přineslo značné výhody. Především došlo k urychlení jeho vývoje. Následně přišly nové a moderní přístroje. Byla zvýšena přesnost.

navigace

Sledování vozidel pomocí GPS se čím dál více častěji a intenzivněji používá ve firmách mající větší vozový park. Podstata sledování vozidel spočívá v tom, že vedení společnosti má přehled o pohybu vozidel. Lze tak odhalit nejen nepovolené jízdy či nepřiměřený způsob jízdy řidiče.

Nejen pro vlastníky vozového parku

Je samozřejmostí, že vlastnictví vozového parku osobních nebo nákladních vozidel a další technologie, obnáší zodpovědnost a taktéž dodržování bezpečnostních pravidel. Ale rovněž neustálou kontrolu ohledně eliminace ztráty. Stejně tak i mít permanentní kontrolu nad vozidly i lidským faktorem.

V tomto směru poskytne ocenitelnou službu GPS díky dokonalému a modernímu systému. Nejedná se však jen o samotné sledování pohybu vozidel nebo strojů na stavbách, neboť propracovaný systém funguje kromě funkce GPS online, ale též umožňuje sledování měření spotřeby paliva, vyhodnocení způsobu jízdy, výkazy efektivnosti práce, automatickou knihu jízd, GPS lokace, krádeže pohonných hmot a rovněž i krádež automobilu či stroje. A to zdaleka není vše. Pod kontrolou je i měrná spotřeba paliva.

gps

Jde o komplexní fleet management, tj. správu vozového parku, jenž zajistí široké spektrum řešení od pouhého sledování až po samotnou kontrolu nákladů i administrativu.

Silná stránka systému

Prioritou je, že v tomto případě není potřeba instalace jakéhokoliv softwaru. Veškerá potřebná data i vyhodnocení jsou k dispozici kdykoliv pod přístupovým jménem a heslem přes webovou aplikaci. Tím je tak dostupnost na jakémkoliv zařízení mající internetový prohlížeč.