Dovolená v Karibiku


Dovolená v Karibiku představuje synonymum pro bezvadnou a luxusní dovolenou. V posledních letech se stává oblíbenou karibskou destinací Kuba. Pojďme si o této nepochybně zajímavé a izolované zemi něco málo říci. Ostrov leží v tropickém pásmu. Průměrná teplota je zde 25 stupňů. Hlavní město je Havana, kterým se také říká Paříž Karibiku.
tropický drink
Kuba je oblíbená pro své přírodní krásy, díky kterým se jí říká perla Karibiku. Kuba je vlastně ostrov a díky své izolaci od pevniny na ostrově existuje značné množství endemických rostlin i živočichů.
Před objevením Ameriky Kryštofem Kolumbem zde žili kmeny Tainů, Karibů a dalších indiánů. Během španělské kolonizace většina zemřela na Evropské nemoci, nebo množili spolu se španělskými obyvateli a původní populace zde už není.
Historie Kuby je velmi pestrá a bohatá a nelze ji popsat několika slovy. V současné době je Kuba jedním z posledních socialistických zřízení na světě. Kuba je opravdu velmi izolovaná země s tvrdou totalitou.
 zničené domy

Turisté jsou na Kubě velmi vítaní

Nicméně turisté jsou zde vítáni. Ačkoli je Kuba po Haiti nejchudší zemí Latinské Ameriky, turisté zde najdou prvotřídní zázemí. Pro cizince se zde nacházejí opravdu velké možnosti. Ubytování je zajištěno v takzvaných hotelech pro cizince.
Pro Kubu je typické že po ulicích jezdí staré vozy z padesátých a šedesátých let.
Pokud jste sociálně citliví, může Vám propast mezi místními obyvateli, kteří například téměř nesmí vycestovat a mezi protěžovanými turisty příliš velká. Například řada turistických destinací jsou zakázané pro místní obyvatelstvo. Na druhé straně se jedná o velmi krásnou a zajímavou zemi plné kultury a neobyčejné atmosféry, kterou v žádné jiné zemi nenajdete. Místní lidé jsou na cestovním ruchu závislí. Propad ekonomiky byl ostatně důvodem, proč Kuba otevřela hranice zahraničním turistům.