Přimějte se zhubnout

Také to znáte? Toužíte shodit nějaké to kilo, ale stále nedovedete odolat všem těm dobrotám, které se na vás smějí z výloh cukráren, a místo spotu si raději sednete s dobrou knihou? Abyste mohli změnit svoji postavu, potřebujete správnou motivaci k hubnutí. Kde ji ale sehnat?

Stanovte si cíl

Musíte nejprve vědět, proč vlastně chcete hubnout. Jde vám o ideální postavu do plavek, nebo třeba o zlepšení zdravotního stavu? Chcete se opět líbit partnerovi, nebo získat zpátky postavu, kterou jste měli před těhotenstvím? Ohromit svoji vysněnou dívku, nebo se jen necítíte dobře ve vlastním těle? Určete si cíl, napište jej na velký kus papíru, a ten si pak přilepte pod zrcadlo, ať si jej připomínáte každý, každičký den.

činky a ovoce

Obklopte se svým snem

Jednoduše si vyhledejte obrázky lidí, kteří mají právě takovou postavu, po jaké toužíte. Nejlépe při aktivitách, které chce zažít, ale právě kvůli postavě se jich tolik obáváte. Tyto fotografie si vytiskněte, a rozvěste je po domě na místa, kde je uvidíte nejčastěji. Na lednici, vedle televize, na noční stolek. Kdykoliv pak budete chtít zahálet, nebo se přejídat, pořádně si prohlédněte fotografii a uvědomte si, že vás od vašeho snu zase tolik nedělí. Stačí jen vydržet.

společné cvičení

Pořiďte si pomocníky

Někomu stačí jen změnit stravu, a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Jiné lidé však potřebují pomocníky ve formě spalovačů, nebo dietních koktejlů. Nejenže tito pomocníci mohou být podporou ve vaší cestě za vysněnou postavou, ale rovněž si uvědomíte, že se přeci nemůžete přejídat, když jste investovali do něčeho, co vám má pomoci s hubnutím. Hledáte-li něco efektivního, zkuste například proteinové nápoje Goodly, kterými můžete zahánět chuť na sladké, nebo jimi nahradit svačinu.

Najděte lidi, kteří v tom budou s vámi

Být v tomto boji sám není snadné pro nikoho. Najděte si tedy skupinku lidí, se kterými si můžete předávat rady, podporovat se, a sdílet své zkušenosti, i úspěchy. Ať už se bude jednat o přátele se stejným problémem, nebo cizí lidi, na které narazíte na internetu ve skupinkách zaměřených na hubnutí.