Po čem muži touží v hloubi srdce?


Otázka genderu vás jistě neminula. Dlouhé debaty o feminismu a tom, co lidstvu přináší. Jistě jste si také dlouho mysleli, že se jedná pouze o práva a rovnost žen ve společnosti. Tohle ale není vůbec pravda.


otvírání sklenice


Stereotyp zažitý po stovky let nám říká, že ženy rodí děti, starají se o domácnost a malé holčičky chtějí být princezny. Jsou něžné, slabé a cokoli je rozbrečí. Naopak chlapi jsou představováni jako maskulinní jedinci, kteří nikdy nebrečí, mají velkou sílu a ničeho se nebojí. Chlapci si hrají pouze s autíčky a nosí modré oblečení. Tohle jsou ale hrozné stereotypy, že?


 


Dokonalý chlap


Pokud jste mužského pohlaví, tak vám společnost předkládá spoustu vlastností, které musíte mít. Jinak přece nejste skutečný chlap. Proto by většina mužského pokolení měla mít touhu bojovat v bitvě, zachraňovat bezbranné, hrát si se zbraněmi, mít velké svaly a být jednoduše hrdina. Opravdu ale jste takoví? Pravděpodobně ne. Zamyslete se nad tím, jaký doopravdy je váš vnitřní muž.


čínka na ramenou


I pořádní chlapi si občas pobrečí. I vás může něco ranit, můžete být smutní a projevovat empatii. Tohle by mělo být normální chování, za které byste se neměli stydět. Bohužel naše společnost říká něco jiného a takové jedince stále považuje za slabochy. Ono ale není za co se stydět. Stejně jako ženy jste i vy lidské bytosti s city a emocemi. A projevovat je není slabost. Právě naopak.


 


Feminismus není jen pro holky


V současnosti se zažité stereotypy postupně mění, a to především díky feminismu. Tento myšlenkový směr totiž není o tom, že jsou holky nejlepší a kluci nestojí za nic a nezaslouží si vyšší plat, ani právo volit. Jde o to, že jsme si všichni rovni, a to na všech úrovních. Pracovní, osobní, emocionální i fyzické.


 


Z toho důvodu se také k feminismu přidává stále více mužů. Jde totiž i o jejich práva, stereotypy a možnosti normálního života. Genderová rovnost (gender equality) je tedy výhrou pro nás všechny. Proto by za ní měl bojovat každý z nás. Nejedná se o výsost jednoho pohlaví, ale rovnost pro obě.