Některé maličkosti při zařizování bydlení mohou být rozhodující


Při zařizování místností nábytkem bychom neměli podlehnout velikášství, které prosazuje za každou cenu zaplnit všechny volné kouty. Čím je místnost více vyplněna nábytkem, tím je stísněnější, ale v příliš strohém interiéru se zas nebudeme cítit útulně. To se týká především šatních skříní a úložného prostoru. Ty by měly mít své přesně vymezené teritorium pokud možno v jedné místnosti, kde buď zaplní nešikovný výklenek, nebo pokryjí celou jednu stěnu od podlahy až ke stropu. V ostatních pokojích pak zbude dostatek místa na různé variace s menšími kusy nábytku, jako např. s konferenčními stolky, sedacími soupravami a s květinovými aranžmá.
luxusní koupelna

Ložnice je základ bytu

Nejdůležitější místností v domě je kromě koupelny a toalety ložnice. Možná se to bude zdát podivné, proč ne třeba kuchyně, ale zařízení ložnice je naprosto zásadní pro regeneraci těla. V ložnici by mělo být umístěno pouze lůžko (dvojlůžko), z každé strany noční stolek, několik dekorativních květin, na stěnách příjemné výjevy v podobě obrazů nebo maleb, intimní osvětlení a velmi měkký pohodlný koberec. Ložnice není pracoviště, musí být zkrátka relaxační intimní zónou.  A do ložnice rozhodně nepatří počítač, nebo dokonce televize.
čistý dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj by měl být v podobném duchu laděn částečně v klidové zóně a z poloviny zařízen jako tvůrčí zázemí pro hru a přípravu do školy. Stůl v dětském pokoji umístíme tak, aby byl výhled směrem ke dveřím nebo k oknu, s pevnou stěnou místnosti za zády. Nikdy ne s výhledem do zdi. Podobný nešvar se často objevuje i v pracovnách dospělých a v mnoha kancelářích. Nezapomínejme na pohodlnou pracovní židli a poblíž stolu na nábytkovou stěnu ve stylu knihovny. Může to být i docela jednoduchý kus nábytku ve stylu polic bez uzavíratelné přední stěny.
decentní obývák

Opatrně se zrcadly

Problematická jsou v místnostech zrcadla. Ta by měla být umístěna spíš v koupelně nebo na chodbách, zrcadlo nepatří do ložnice a v dětském pokoji by také viset nemuselo. Když už zrcadlo jako doplněk, tak aby se v něm odrazil třeba kus zeleně ze zimní zahrady, z verandy, jako pomyslné prodloužení místnosti něčím příjemným.