Druhy kartáčků


Už odedávna všem bylo jasné, čeho si lidé všímají jako prvního, když se dívají na člověka – jsou to přece zuby, vizitka člověka. A k tomu abychom měli zdravé a bílé ukázkové zuby, jako jedním z ovlivňujících faktorů je vhodný zubní kartáček. Tak v tomto článku si rozebereme, jaký zubní kartáček je nejlepší.

Jaké druhy kartáčků existují?

zuby

Kartáčky pro děti – tyto kartáčky se vyznačují především tím, že jsou určeny pouze pro malé zoubky menších dětí. Většinou se podle toho vybírají i vhodné zubní pasty – dětem se obvykle kupuje k dětskému kartáčku, který má často nějaký dětský motiv, vhodnou zubní pasta – nejčastěji je jí v České republice pasta Perla.

Obyčejné kartáčky za pár korun – ač se to nezdá, tyto kartáčky vám taky mohou pomoci ke zdravým bílým zubům, pokud si vyberete vhodnou pastu a budete si je pravidelně čistit – zuby budou potom krásně bílé. Nejvhodnější je si zuby čistit po každém jídle – a kdo to tak nedělá, měl by si zuby čistit alespoň ráno a večer.

kartáče

Elektrické kartáčky – tyto kartáčky nabyly v dnešní době modernosti – hodně se v dnešní době rozšířily. Jsou sice o hodně více dražší, v řádech tisíce a výše, ale čím více peněz za něj dáte, tím kvalitnější samozřejmě kartáček je. Proč je elektrický kartáček ze všeho nejlepší? No protože má dvě funkce (dalo by se říci), vy si můžete čistit zuby s ním jako s normálním kartáčkem, ale on vám ještě sám od sebe dělá krouživé pohyby, takže intenzita čistění je mnohonásobně vyšší. Elektrické kartáčky se většinou nechávají nabíjet a elektrický kartáček je rozhodně lepší investice, než obyčejný kartáček, ale samozřejmě každý musí volit podle svých financí.

Závěrem bych asi uvedla, že ať už jste si pořídili jakýkoliv kartáček, je potřeba se o své zuby starat – a min. jednou za dva roky koupit vždy kartáček nový z hygienických důvodu. Doufám, že vás tento článek inspiroval.