Buďte obezřetní

Podnikat by chtěl dneska asi každý. Vidí peníze, dokonce spoustu peněz, ale to je asi tak všechno. Vzhledem k tomu, že založení firmy je také velmi triviální a téměř bez námahy a stresu, potom se do podnikání všichni jen hrnou.

manager

Ale pozor na úskalí, která Vás mohou porazit.
K podnikání potřebujete hlavně neokoukaný podnikatelský záměr, nebo takové marketingové strategie, které do Vaší nově založené firmy přilákají spoustu platících zákazníků, nebo klientů. A to není vážně nic jednoduchého.
Než se pustíte do zakládání firmy, které je mimochodem vážně snadné a nenáročné, musíte si být naprosto jistí, že si získáte podnikatelským záměrem, nebo marketingovým tahem takovou klientelu, která Vás uživí! Nebo prozkoumejte trh s obdobnými službami, či produkty, abyste se nestali jedněmi z mnoha, kterých si nikdo ani nevšimne. To by bylo smutné probuzení ze snu o velikém bohatství! Víte co? Máte úvěry, máte tudíž peníze a první, co nezralý podnikatel učiní, bude určitě zvýšení životní úrovně vlastní osoby! A to je moc špatně! Dokonce fatálně špatně!

I když je založení firmy a.s., nebo s.r.o. tak prosté a nenáročné, může se stát, že stejně tak jednoduše a snadno skončíte na dlažbě. Obezřetnost je tedy na místě! Veškerou svou energii, schopnosti, dovednosti a přirozený talent věnujte hlavně zpočátku na získávání zakázek, nebo na získávání klientely. Dobrý marketing bude v takovou chvíli dozajista velmi potřebný.

statistika

Učiňte potřebné kroky až po ujasnění podnikatelské vize a ochoty pracovat.
Ujasněním priorit v oblasti podnikání získáte daleko větší pocit jistoty a víry ve své síly. Založení firmy můžete nechat až na konec, protože firmu budete mít během několika dnů založenou. Ale mít jasný cíl a vědět, kterými cestami se k němu dostanete, je daleko podstatnější. Těmto věcem věnujte pozornost a zodpovědnost!