Těžba kryptoměn

Pokud jste se rozhodli, že chcete vydělávat jinak než je běžné a tradiční, třeba pomocí internetu, pak jednou z lákavých a zajímavých možností je těžba bitcoinu. K tomu, abyste se do této aktivity mohli pustit, budete v dnešní době potřebovat více než jen výkonný počítač. Ten totiž stačil v době, kdy se první kryptoměna objevila na světě. Od té doby však uplynulo téměř deset let, a tak se dnes neobejdete bez specializovaného zařízení.

bohatství ve zlatě

Na trhu ho naleznete třeba pod názvem bitcoin miner, přičemž platí, že výkonnější zařízení si pořídíte, tím úspěšnějším těžařem budete. Pojem těžba ve světě digitálních měn znamená vlastně ověřování transakcí, které provádějí samotní uživatelé. Žádné banky a bankéři v tomto světě nemají místo. Už to může znít některým lidem jako velmi příjemná a lákavá hudba.

digitální mince

Jaké kryptoměny jsou v nabídce?

Nejprve si ujasněme, co znamená samotný pojem kryptoměna. Jedná se o digitální platidlo, které je chráněno důmyslnou šifrou před zneužitím i duplikováním. První kryptoměnou byl již zmiňovaný bitcoin, za jehož vznikem stojí kdosi pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.V dnešní době jsou na trhu další kryptoměny. Zkrátka myšlenka decentralizovaného digitálního platidla zaujala celou řadu dalších novátorů. Mezi ty nejrozšířenější patří: Ripple, Litecion, Monero či Litecoin. Například Litecoin se objevil v roce 2011. Funguje na podobném principu jako bitcoin, přesto určité rozdíly by se zde našly. Je čtyřikrát rychlejší a má také čtyřikrát více mincí.

nakupovat bitcoiny

Kryptotrh je velmi živý

Během následujících deseti let by podle odhadu ekonomů měl kryptotrh dosáhnout 40 bilionů dolarů. Jejich hodnota by se měla postupně stabilizovat a nemělo by docházet k občasným velkým propadům. Čím dál více zemí se existenci těchto měn přizpůsobuje. Například Francie se rozhodla snížit jejich zdanění. Velké firmy do nich investují, což má samozřejmě pozitivní vliv na jejich důvěryhodnost.