Důležitá technika

Baví vás věda? Baví vás technika? Mě ano, protože věda a technika má něco do sebe. No jen si vezmete. Třeba nějaké roboty. Mně se líbí roboti, kteří něco umí. A myslím, že technika je výborná v tom, že dokáže všechny lidi podpořit, a hlavně dětem udělat velkou radost. Líbí se mi, když robot něco umí. Jednou jsem byla v Šanghaji na výletě. Byla tam právě nějaká reportáž o robotech, kteří opravdu toho mnoho umí. Bylo to opravdu perfektní a mně se to moc líbilo. Šanghaj je všeobecně známá v tom, že má skvělé technické vynálezy a že tím jednoduše žije. 

Techniky bych se už nevzdala.

 

A hlavně právě již zmínění roboti jsou tady velmi populární. A byla jsem na takovéto promenádě robotů i u nás v Praze. Jenže nebylo to ono. Ta technika nebyla tak extrémně vyspělá jako v Šanghaji a musím vám říct, proč to zrovna byla Šanghaj, kde byla ukázka perfektních robotů. Protože kdysi jsem tam jezdila kvůli škole. Mám tam totiž kamaráda, který se tam odstěhoval, takže je logické, že Šanghaj budu navštěvovat velmi často. Takže tam dělá opravdu velké technické pokroky a myslím, že to je taky takové místo, kde se dělají krásné technické věci. A taky technické vymoženosti jsou tady od toho, aby nás těšili a taky aby nám pomáhali.

Technika nám dává mnoho.

Myslím, že právě technika je to, co dělá tento svět vyspělejším. A jenom si to představte. Kdybyste najednou ze sekundy na sekundu neměli mobil anebo televizi. Anebo si dokážete představit život bez ledničky a bez mrazáku? Myslím, že nějaká technika nám opravdu dává toho více, než my si myslíme. A bez nějaké techniky by byl život opravdu nenahraditelný a byl by složitý. Právě například již zmíněné ledničky anebo mrazáku. Nevím, kde bych uchovávala potraviny. A co si například myslíte o technice vy? Jste za to, že nám zhoršila život nebo si to myslíte úplně naopak? Mnoho lidí má různé názory a mě to docela zajímá.