Chytré věci okolo nás

Žijeme v době, kdy je všechno chytré. Od chytrých hodinek, mobilů, spotřebičů, jako ledničky či pračky, přes automobily až po celé domácnosti. Vše má v sobě elekroniku, kterou se chtě nechtě musíme naučit ovládat.

Můžeme začít primitivním programováním našich praček. Nejen, že má několik pracích programů, závislých na teplotě, počtu máchání a odstřeďování, ale zcela běžný je i odložený start, který výhodně využijeme, pokud chceme, aby pračka doprala v momentě, kdy se vracíme z práce. Naprogramovat správně pračku většinou po přečtení návodu a po pár pokusech zvládneme.

hodinky

Trochu složitější už je to s chytrým mobilem. Už jen vybrat si z řady modelů není žádná hračka, zvolit správnou velikost displeje, správnou paměť a správnou kvalitu fotoaparátu a aby byl cenově přijatelný, to chce spoustu času. A koupí to vše teprve začíná. Musíte se přihlásit, zvolit si hesla, ale hlavně, stáhnout si do mobilu všechny potřebné aplikace. Naučit se ovládat všechny funkce mobilu, to umí jen málokdo. A málokdo také ví, co dělat, když nám mobil zahlásí, že má málo místa na nové aplikace nebo na další fotky. A ještě méně lidí ví, že mobil by se měl občas nechat restartovat stejně tak, jako vypínáte počítač.

Chytrá domácnost ještě není tak rozšířená, jako počítač, který už najdeme téměř v každé domácnosti. Řada lidí upřednostňuje notebooky, pro jejich skladnost, ale máte-li doma náruživého hráče počítačových her, klasické sestavě počítač+monitor se nevyhnete.

servis PC

Koupi počítače, pokud nejste odborník, byste měli konzultovat s někým, kdo se jednoduše řečeno vyzná. Není od věci kontaktovat servis PC Kolín, který vám s výběrem poradí, pomůže vám počítač zapojit, nainstaluje všechny potřebné programy, hlavně antivirovou ochranu, a vy budete mít do budoucna záruku, že se budete mít na koho obrátit v jakýchkoliv potížích, které se mohou při práci na počítači vyskytnout.